Miami

6. května 2011 v 13:13 | Sally |  -Cities
Když slyším slovo Miami hned si představím nádherné modré moře k tomu dlouhé písečné pláže a spousty vysokých budov a hotelů. Jednou bych se tam určitě moc ráda podívala. Ale jak se koukám na některé ty cestovky... ty ceny jsou někdy fakt kruté :D
Nějaké info:
Miami je největší město v jihovýchodní části Floridy a druhé největší v celém státě. Jeho metropolitní oblast se rozkládá bažinami národního parku Everglades na východě a Atlantským oceánem na západě. Počet obyvatel samotného města je 433 136. Metropolitní oblast má přes 5,2 milionů obyvatel, což ji řadí mezi největší ve Spojených státech.Většinu populace tvoří běloši a Afroameričané. Rozloha města samotného je 143,15 km2, z toho však přes 50 km2 zabírá vodní plocha.
Město je centrem celosvětového významu z pohledu ekonomiky, dopravy, kultury, vzdělání, médií, umění, zábavy a mezinárodního trhu. V Miami se nachází významný přístav a letiště, díky kterým se mu také říká Brána do Ameriky. V centru města je největší koncentrace mezinárodních bank v celých Spojených státech.K masivnímu růstu počtu obyvatel došlo především v posledních 50 letech díky emigrantům z Latinské Ameriky, kteří dnes tvoří 65 % obyvatel města a zasloužili se i o to, že zde mezi jazyky převládá španělština.
Nějaké fotky:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama