Květen 2011

Omluva

23. května 2011 v 14:05 | Sally |  Diary
Ahojky všichni. jo já vím. Hodně dlouho jsem tu nebyla ale nemám čas a z blogu nechci mít povinnost. Takže se omlouvám affíkům. Ale obíhala jsem. jen jsem nepsala komentáře ;)

Takže POZASTAVUJU

Na neurčitou dobu. Až budu opět online ozvu se.
Ještě jednou moc se omlouvám!!!! :)*** ♥

Téma týdne - Moje město

10. května 2011 v 18:44 | Sally |  Téma týdne
Bydlím ve městě s názvem Frýdlant nad Ostravicí. Není to zas tak velká díra, ale moc lidí ho nezná. Hlavně ti z Prahy ne. Je kousek od Frýdku-Místku. Mě se tu moc líbí. Všude kolem jsou hory (Beskydy). Takže když se chcete vydat na procházku můžete zamířit na ondřejník. Pokud ovšem máte rádi delší "procházky" hned vedle je Lysá hora, nejvyšší hora beskyd.Prostě je tu samá příroda(žádná ostrava nebo Třinec :P Ne, že bych ty města neměla ráda. Mám je ráda a jak) Jako v každěm městě, i my máme hasiče, policii, kostel a supermarket. Školy máme dvě a ještě k tomu jedno gymnázium. Kdysi jsme bydleli v panéláku, ale už pátým rokem bydlíme v rodiném domě u řeky, kde je krásná příroda a za barákem hned řeka na schlazení. V parných létech je to ideální. Takže pokud nevíte kam se nastěhovat, zamiřte k nám :D

Set // Swarovski (fialové)

6. května 2011 v 13:34 | Sally |  --Doplňky
Adresa na fotce je můj starý blog!
Don´t copy!
NAUŠNICE
PŘÍVEŠEK

Naušnice // MiX

6. května 2011 v 13:31 | Sally |  --Doplňky
Adresa na fotce je můj starý blog!
Don´t copy!
SWAROVSKI

Naušnice // S nápisy

6. května 2011 v 13:25 | Sally |  --Doplňky
Adresa na fotce je můj starý blog!
Don´t copy!

Naušnice // "pecky"

6. května 2011 v 13:23 | Sally |  --Doplňky
Adresa na fotce je můj starý blog!
Don´t copy!

Naušnice // Peace

6. května 2011 v 13:18 | Sally |  --Doplňky
Adresa na fotce je můj starý blog!
Don´t copy!

Brýle

6. května 2011 v 13:16 | Sally |  --Fashion
Brýle nejsou dioptrické :D
Adresa na fotce je můj starý blog!

Los Angeles

6. května 2011 v 13:13 | Sally |  -Cities
Tady nevím co říct. Rozhodně bych se chtěla projít po ulici Beverly Hills a nebo Long Beych a kouknout se jak to tam všechno vypadá.:)
Nějaké info:
Los Angeles, často zkráceně též L.A., je po New Yorku druhé největší město USA, středisko stejnojmenného okresu. Los Angeles je jedno z nejvýznamnějších světových center kultury, vědy, technologií, mezinárodního obchodu a vzdělání. Leží na západě země u jižní hranice s Mexikem ve státu Kalifornie na pobřeží Tichého oceánu. Vlastní město má rozlohu 1 290,6 km² a čítá 3 957 875 obyvatel (odhad k 1. květnu 2005), celá metropolitní oblast pak 17 545 623. Celou metropolitní oblast tvoří přes 80 samostatných měst a městeček (Long Beach, Pasadena, Beverly Hills, Inglewood,Compton, Torrance, Santa Monica atd.) a jen jedno z nich je právě "City of Los Angeles". Kromě downtownu (jak se označuje centrum L.A., ve kterém je několik mrakodrapů), tvoří Los Angeles a okolí většinou nízké rodinné domky. Proto zde lidé stráví dvakrát víc času dojížděním do práce, než v ostatních amerických městech. I když se zvyšuje počet Hispánských obyvatel způsobený hlavně imigrací chudých Mexičanů, kriminalita klesá.
LosAngeles06.jpg

Miami

6. května 2011 v 13:13 | Sally |  -Cities
Když slyším slovo Miami hned si představím nádherné modré moře k tomu dlouhé písečné pláže a spousty vysokých budov a hotelů. Jednou bych se tam určitě moc ráda podívala. Ale jak se koukám na některé ty cestovky... ty ceny jsou někdy fakt kruté :D
Nějaké info:
Miami je největší město v jihovýchodní části Floridy a druhé největší v celém státě. Jeho metropolitní oblast se rozkládá bažinami národního parku Everglades na východě a Atlantským oceánem na západě. Počet obyvatel samotného města je 433 136. Metropolitní oblast má přes 5,2 milionů obyvatel, což ji řadí mezi největší ve Spojených státech.Většinu populace tvoří běloši a Afroameričané. Rozloha města samotného je 143,15 km2, z toho však přes 50 km2 zabírá vodní plocha.
Město je centrem celosvětového významu z pohledu ekonomiky, dopravy, kultury, vzdělání, médií, umění, zábavy a mezinárodního trhu. V Miami se nachází významný přístav a letiště, díky kterým se mu také říká Brána do Ameriky. V centru města je největší koncentrace mezinárodních bank v celých Spojených státech.K masivnímu růstu počtu obyvatel došlo především v posledních 50 letech díky emigrantům z Latinské Ameriky, kteří dnes tvoří 65 % obyvatel města a zasloužili se i o to, že zde mezi jazyky převládá španělština.
Nějaké fotky:

Lasagne

6. května 2011 v 13:12 | Sally |  -Food
Tak tohle jídlo miluju! Teď mi málem stekla slina jak jsem si na to vzpoměla! Aaaa!! Miluju těstoviny! Mamka od kámošky dělá pry i se zeleninou... ale to podle mě není ono když tam není maso :) Ale rozhodně to všem doporučuju vyzkoušet!! Sice je to trošku náročnější ale ten výsledek...dokonalý! :)

Roztomilé malé lhářky - Sara Shepard

6. května 2011 v 13:11 | Sally |  -Books
/MÁM VE SVÉ KNIHOVNĚ/
Každý má co skrývat - zejména holky ze třetího ročníku střední školy - Spencer, Aria, Emily a Hanna. Spencer přebrala kluka vlastní sestře. Aria sní o učiteli angličtiny. Emily se zakoukala do té holky, co je na škole nová. A Hanna dělá hrozné věci, aby byla stále krásná. Jenže od doby, co zmizela jejich kamarádka Alison, skrývají všechny před světem jedno mnohem horší tajemství. Podle série knih Roztomilé malé lhářky byl natočen úspěšný seriál, který právě běží v USA.
Co na to říkám?: Koukám na tento seriál, tak jsem si řekla, že si pořídím i knížku. Knížka luxus. Je v ní toho mnohem více než v seriálu. Ale seriál je taky luxus :D Nemůžu říct co je lepší. Obojí je prostě super. Rozhodně už se těším na další díly :)

Otázky pro Tebe:
1. Máš knížku doma?
2. Jestli ano líbi se ti příběh?
3.Jestli ne chtěla by sis ji pořídit/přečíst?
http://data.knizniweb.cz/book/017/577/0175773/large.jpg

Škola noci 6 - Pokoušená (Castová P. C., Castová Kristin)

6. května 2011 v 13:11 | Sally |  -Books
/MÁM VE SVÉ KNIHOVNĚ/
Zoey Redbirdové a jejím přátelům se podařilo vyhnat z Tulsy nesmrtelného anděla Kalonu i zlou velekněžku Neferet a mohou se tak vrátit do Školy noci, po které se jim všem už stýská. Kalonovo záhadné kouzlo však stále působí a Zoey musí jeho svádění odolávat pokaždé, když vstoupí do říše snů. Navíc se jí zdá, že v Kalonovi se přece jen skrývá přinejmenším troška dobra. Není však sama, kdo musí dělat těžká rozhodnutí a vybrat si, jestli poslechne instinkt, nebo hlas rozumu. Její nejlepší kamarádka Stevie Rae, první dospělá červená upírka na světě, totiž skrývá temné tajemství, které ji může stát život - anebo jí ho naopak zachránit.
Co na to říkám?: Luxus,luxus a ještě jednou luxus :D Zrovna ji čtu a už jsem skoro na konci. Už teď se těším na další díl!!! :) Rozhodně doporučuju!!!!!! :)

Otázky pro Tebe:
1. Máš knížku doma?
2. Jestli ano líbi se ti příběh?
3.Jestli ne chtěla by sis ji pořídit/přečíst?
http://data.knizniweb.cz/book/003/472/0034729/large.jpg

Škola noci 5 - Pronásledovaná (Castová P. C., Castová Kristin)

6. května 2011 v 13:10 | Sally |  -Books
/MÁM VE SVÉ KNIHOVNĚ/
Proroctví se naplnilo, padlý anděl uvězněný po celá tisíciletí v hlubinách země se osvobodil a Zoey Redbirdové a jejím kamarádům nezbývá než utéct ze Školy noci. V podzemních chodbách pod opuštěným nádražím budou v bezpečí před hrůzami, které se odehrávají na povrchu - ale nedostali se jen z jednoho maléru do druhého? Dokáže se budoucí velekněžka postavit pradávnému zlu a vyřešit svoje komplikované vztahy? Není totiž vůbec jednoduché poznat, kdo je přítel a kdo nepřítel…
Co na to říkám?: No coment...again :D
Otázky pro Tebe:
1. Máš knížku doma?
2. Jestli ano líbi se ti příběh?
3.Jestli ne chtěla by sis ji pořídit/přečíst?

Škola noci 4 - Nezkrotná (Castová P. C., Castová Kristin)

6. května 2011 v 13:10 | Sally |  -Books
/MÁM VE SVÉ KNIHOVNĚ/
Zoey Redbirdová, nejnadanější upíří mládě na světě, se zapletla se třemi kluky najednou, ale nakonec jí nezůstal žádný a kamarádi s ní nemluví. Navíc se Škola noci proměnila v nebezpečné místo. Nocí se totiž začínají pohybovat podivné stíny a školním areálem se stále častěji rozléhá zlověstné skřehotání. Zoey proto nezbývá než pokusit se naštvané kamarády usmířit. Její snahu však může snadno zkomplikovat záhadný nový spolužák, který ji až příliš přitahuje. Když do hry vstoupí děsivé proroctví, začíná Zoey chápat, že vše bylo pouhou předehrou událostí, jež mají kořeny ve stovky let starých indiánských legendách, a že se musí stát skutečnou hrdinkou a připravit se na boj se zlem, které může být daleko silnější než ona.
Co na to říkám?: No coment :)

Otázky pro Tebe:
1. Máš knížku doma?
2. Jestli ano líbi se ti příběh?
3.Jestli ne chtěla by sis ji pořídit/přečíst?

Škola noci 3 - Vyvolená (Castová P. C., Castová Kristin)

6. května 2011 v 13:09 | Sally |  -Books
/MÁM VE SVÉ KNIHOVNĚ/
Učednice velekněžky Zoey Redbirdová má spoustu problémů: zapletla se se třemi kluky naráz, začíná si až podezřele rozumět s nejotravnější holkou na škole, ale nejvíc ji trápí, co se děje s její nejlepší kamarádkou. Stevie Rae možná vstala z mrtvých, ale změnila se - tak moc, že už pro ni možná neexistuje cesta zpět. Zoey tomu ale prostě nechce věřit, a tak začíná zoufale spřádat plány na její záchranu. Všechno ovšem musí stranou, když Školou noci otřese hrůzná vražda.
Co na to říkám?: Nwm co dál k tomu dodat :) Prostě knížky škola noci jsou best! Nechci se pokaždě opakovat :)
Otázky pro Tebe:
1. Máš knížku doma?
2. Jestli ano líbi se ti příběh?
3.Jestli ne chtěla by sis ji pořídit/přečíst?

Škola noci 2 - Zrazená (Castová P. C., Castová Kristin)

6. května 2011 v 13:08 | Sally |  -Books
/MÁM VE SVÉ KNIHOVNĚ/
Zoey Redbirdová si pomalu zvyká na upíří Škole noci a svědomitě se připravuje na roli předsedkyně elitní studentské organizace Dcery temnoty. Potom ale v Tulse za podezřelých okolností umírá první středoškolák a instinkt Zoey napovídá, že je to teprve začátek něčeho skutečně zlověstného. Jako obvykle se nemýlí. Na upíry ze Školy noci padá podezření z hrůzných vražd a možná není tak docela neopodstatněné… Zoey proniká stále hloub do spleti intrik a zjišťuje, že všechno zdaleka není takové, jak se zdálo. To však ještě neví, že ji čekají nejhorší okamžiky jejího života a že ji zradí někdo, komu bez výhrad věřila.
Co na to říkám?: Krásný díl ale i smutný. Ale nebudu vám to prozrazovat kdyby to někdo četl nebo se to chystal číst. :)

Otázky pro Tebe:
1. Máš knížku doma?
2. Jestli ano líbi se ti příběh?
3.Jestli ne chtěla by sis ji pořídit/přečíst?

Škola noci 1 - Označená (Castová P. C., Castová Kristin)

6. května 2011 v 13:04 | Sally |  -Books
/MÁM VE SVÉ KNIHOVNĚ/
Šestnáctiletá Zoey Redbirdová se hádá s rodiči, právě se rozešla s přítelem a poslední, co jí ještě schází, je začít se měnit v upíra. Jenže právě to se stalo a Zoey musí přestoupit na speciální školu pro upíří mláďata. Jediný, s kým si v ní nepadne do oka, jsou členky elitní školní organizace Dcery temnoty a zvlášť její příšerná předsedkyně Afrodita. Za jejich zdánlivě nevinnými rituály se skrývá něco hodně ošklivého... Označená otevírá úspěšnou řadu příběhů pod titulem Škola noci o výjimečné, a přitom docela obyčejné budoucí upírce Zoey, která je předurčena k velkým věcem, i když o to vlastně moc nestojí…
Co na to říkám?: Jedna z nejlepších knížních ság co jsem kdy přečetla! Doma mám zatím všech 5 dílu a už se těším až vyjde 6. Prostě jsem na tom neuvěřitelně závislá. Sice v tom první díle se toho moc neděje ale ty další vás nenechají vydechnout. :)
Otázky pro Tebe:
1. Máš knížku doma?
2. Jestli ano líbi se ti příběh?
3.Jestli ne chtěla by sis ji pořídit/přečíst?

Poslední píseň (Nicholas Sparks)

6. května 2011 v 13:03 | Sally |  -Books
/MÁM VE SVÉ KNIHOVNĚ/
Život vzpurné sedmnáctileté Ronnie se obrátí vzhůru nohama, když musí odjet na letní prázdniny za svým otcem do ospalého městečka u moře. Na městské pouti se Ronnie seznámí s výstřední dívkou Blaze, která by mohla být skvělou kamarádkou nebýt jejího násilnického kluka Marcuse, a potká pohledného Willa. Ronnie ho považuje za hloupého frajírka, ale brzy bude muset svůj názor změnit. Ostatně o těchhle prázdninách na ni čeká krom velké první lásky i mnohem větší a osudovější překvapení. Na konci léta bude Ronnie dospělejší, moudřejší, o trochu smutnější a - zamilovaná.
Co na to říkám?: Knížku jsem si přála na Vánoce a taky jsem ji dostala. Knížka je nádherná sice ji ještě nemám přečtenou celou ale jsem někde v půlce a strašě se mi líbí. Film je taky nádherný ale v té knížce je toho přece jenom víc.
Otázky pro Tebe:
1. Máš knížku doma?
2. Jestli ano líbi se ti příběh?
3.Jestli ne chtěla by sis ji pořídit/přečíst?

How I Meet Your Mother

6. května 2011 v 13:02 | Sally |  -Serials
Ted Mosby, tatík od rodiny, vypraví svým dvěma ratolestem příběh o tom, jak kdysi potkal a podlehl jejich mamče. Událost, která nejenže děcka vůbec nezajímá, ale u které se i šíleně nudí. Vy se ovšem nudit nebudete! "How I Met Your Mother", název seriálu i jedny z prvních slov hlavního hrdiny. Kolotoč událostí se roztáčí někdy v roce 2005, kdy se mladý architekt Ted rozhodne, že musí za každou cenu najít opravdovou lásku, ženu a matku svých budoucích dětí. V lovu něžného pohlaví mu pomáhají nejen jeho dva spolubydlící, páreček Lily s Marshallem, ale i šarmantní a zkušený parťák Barney, který mu i jednoho večera dohodí sličnou reportérku Robin. V tu ránu Tedovo srdce pukne po zásahu Amorovým šípem. Je to ta pravá? Je to matka jeho potenciálních dětí? A co na to Robin?Jeden z nejúspěšnějších sitcomů tohoto století, údajný pokořitel kultovních Přátel, mají na svědomí scénáristé Craig Thomas a Carter Bays.
Barney / Robin / Ted / Lily / Marshall